W sobotę 9 lutego 2019 roku w małej hali sportowej KS „Bronowianka” przy ul. Zarzecze 124 A w Krakowie odbył się pierwszy w tym roku otwarty turniej tenisa stołowego z cyklu „Grand Prix” Małopolskiego TKKF pn. „Zima 2019”. Łącznie w grach indywidualnych i deblu udział wzięło 126 uczestników, w tym 14 dziewcząt i kobiet oraz 86 chłopców i mężczyzn, z następujących klubów sportowych, ognisk TKKF i miejscowości: UKS „Magnum „ Koźmice, PKS „Porta”, GOK Charsznica, Jeleśnia, Żabno, Bochnia, Brzesko, TKKF „Delfin”, Czchów, Tworkowa, Podłęże, „Siemacha”, TKKF Dobczyce, Szczucin, Rząska, Zelczyna, „Wisła” Rząska, MKS „KSOS” Kraków, Złota, „Grom” Szerzyny, Biecz, Nowe Brzesko, Proszowice, Myślenice, Koszyce, Kraków.

Turniej przeprowadzono w następujących kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn:

– dziewczęta i kobiety: do lat 10, 11-16 lat, 16-60 lat, 60+

– chłopcy i mężczyźni: do lat 10, 11-15 lat, 16-45 lat, 46-60 lat, 60+.

Zawody rozegrano systemem do dwóch przegranych i trzech wygranych setów oraz systemem grupowym, w zależności od ilości zawodników w danej grupie wiekowej. Z uwagi na dużą liczbę startujących z tyłu tabeli walczono tylko do dwóch wygranych setów. W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:

1. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Kaja Konstantyn (MKS KSOS), miejsce II zajęła Aleksandra Karolczuk (GOK Charsznica), miejsce III Anna Pyzik („Grom” Szerzyny), a IV Karolina Utylska (KSOS).
  2. W grupie dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Angelika Czeluśniak (Grom” Szerzyny, miejsce II zajęła Patrycja Michalik (PKS „Porta”), III Maria Szewczyk (KSOS), a IV Gabriela Wrzesień (GOK Charsznica).

III. Wśród kobiet 16-60 lat zwyciężyła Kinga Piotrowska (US „Magnum” Koźmice), miejsce II zajęła Ewelina Piotrowska (Kraków), miejsce III Joanna Piątek (GOK Charsznica).

1. W kategorii 60+ zwyciężyła Krystyna Wróbel (Jeleśnia).
  2. W grupie chłopców do lat 10 zwyciężył Mikołaj Matyasik (Kraków), miejsce II zajął Kacper Kostrzewa (Tworkowa), III Dominik Karwasiński (Brzesko), a IV Hubert Bzduła (Szczucin).
  3. Wśród chłopców starszych 11-15 lat zwyciężył Mikołaj Pieszczek ( KSOS), miejsce II zajął Hubert Szewczyk (KSOS), III Aleksander Dietrich (KSOS), a IV Artur Ostrowski (Żabno).

VII. W kategorii mężczyzn 16-45 lat zwyciężył Jakub reszka (Siemacha), miejsce II zajął Andrzej Dźwig (Myślenice), III Damian Dąbrowski (Wilczkowice), a IV Rafał Bruzda ( (Koźmice).

VIII. Wśród mężczyzn 46-60 lat zwyciężył Jan Pasieczny (KSOS), miejsce II zajął Paweł Lelek (Zelczyna), III Cezary Romanowski („Wisła” Rząska, a IV Adam Gajewski (Jeleśnia).

1. W najstarszej kategorii wiekowej 60+ zwyciężył Aarne Puu (Kraków), miejsce II zajął Henryk Mryc (Rząska), III Włodzimierz Michałowski (Kraków), a IV Sławomir Bzowy (PKS „Porta”).
  2. W turnieju par deblowych zwyciężyła para: R. Lasak – D. Dąbrowski, miejsce II: P.Lelek – R. Bruzda, miejsce III: A. Dźwig – K. Staniszewski, miejsce IV: A. Gajewski – Ł. Swety.
  3. Sędzią głównym zawodów był Władysław Łopatka z Małopolskiego TKKF, a turniej prowadzili sędziowie Krakowskiego OZTS, Panowie Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek.

XII. Nad sprawnym organizacyjnie przebiegiem zawodów osobiście pieczę sprawował Pan Leszek Tytko – Prezes Małopolskiego TKKF, który dokonał otwarcia zawodów i wręczał nagrody najlepszym zawodniczkom i zawodnikom turnieju.

XII. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych otrzymali pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali napoje chłodzące.

XIII. Turniej przeprowadzono przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

XIV. Zawody przeprowadzono na 11 stołach tenisowych, na których rozegrano`185 partii meczowych.

1. Zawodnikom kibicowało ok. 60 widzów: rodziców i opiekunów dzieci, trenerów i instruktorów oraz osób towarzyszących zawodnikom.

XVI. Następny turniej z cyklu „Grand Prix” Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym pn. „Wiosna 2019” odbędzie się w sobotę 30 marca 2019 r. Serdecznie zapraszamy!