Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

W dniu 30 marca 2019 roku w hali sportowej KS „Bronowianka” przy ul. Zarzecze 124 A odbył się II w tym roku turniej tenisa stołowego z cyklu „Grand Prix” MTKKF – Wiosna 2019. W imprezie udział wzięło 112 uczestników, w tym 70 zawodniczek i zawodników oraz przedstawicieli organizatora, sędziów, opiekunów i rodziców dzieci i młodzieży biorących udział w turnieju. Zawodnicy reprezentowali następujące kluby sportowe, ogniska TKKF i miejscowości: MOKSiR Czchów, MKS KSOS Kraków, TKKF „Delfin” Kraków, Stowarzyszenie „Siemacha” Kraków, Wilczkowice, UKS „Rokicie” Szczytniki, GOK Charsznica, „Kliny” Kraków, Nowa Huta, UKS „Joola”, Rząska, Jeleśnia, TKKF „Apollo” Kraków i jego okolice.

Zawody rozegrano w kategorii kobiet i mężczyzn systemem do dwóch przegranych i w grupach, w zależności od ilości zawodników w danej grupie wiekowej, w nw. kategoriach i grupach wiekowych:

– dziewczęta i kobiety: do lat 10, 11-15 lat, 16-60 lat, 60+.

– chłopcy i mężczyźni: do lat 10, 11-15 lat, 16-45 lat, 46-60 lat, 60+.

1. W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:
  2. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Weronika Jakubczyk (Rokicie), miejsce II zajęła Aleksandra Karolczuk (Charsznica), III Julia Gaj (Rokicie), a IV Zuzanna Mardosz (Rokicie).
  3. Wśród dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Angelika Filipek(Rokicie), miejsce II zajęła Oliwia Rudzka (Rokicie), III Julia Kaczmarczyk (Rokicie), a IV Klaudia Mirochna(Rokicie).
  4. W kategorii kobiet 16-60 lat zwyciężyła Joanna Piątek (Charsznica), miejsce II Ewelina Piotrowska (UKS Joola), III Maja Kasprowicz (Kraków), IV Monika Foszcz (Kraków).
  5. Wśród kobiet 60+ zwyciężyła Krystyna Wróbel (Jeleśnia), m-ce II zajęła Magda Łapińska (Kraków).
  6. Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Mikołaj Matyasik (Siemacha), miejsce II zajął Tomasz Pawelec (Rokicie), III Kacper Kostrzewa (Tworkowa), a IV Dawid Tomkowski (Czchów).
  7. W grupie chłopców 11-15 lat zwyciężył Jakub Gardoń (KSOS), miejsce II zajął Bartek Krokos ((KSOS), III Aleksander Dietrich (KSOS), a IV Kajetan Kanownik (Czchów).
  8. W kategorii mężczyzn 16-45 lat zwyciężył Damian Dąbrowski (Wilczkowice), miejsce II zajął Mateusz Pęczek (KSOS), III Kamil Marchewka (KSOS), IV Mariusz łakomy (KSOS).
  9. Wśród mężczyzn 46-60 lat zwyciężył Jan Pasieczny (KSOS), miejsce II zajął Antoni Wojciaczyk (Kraków), III Adam Gajewski (Jeleśnia), IV Cezary Romanowski (Rząska).
  10. W najstarszej kategorii mężczyzn 60+ zwyciężył Włodzimierz Michałowski (Kraków), miejsce II zajął Jacek Lewandowski (TKKF „Delfin”), III Aarne Puu (Kraków), a IV Jan Miękina (TKKF „Delfin”).
  11. W turnieju par deblowych zwyciężyła para: J. Pasieczny – W. Michałowski, miejsce II para: J. Miękina – J. Lewandowski, III para: K. Wróbel –A. Gajewski, IV para: A. Filipek – O. Rudzka.
  12. Zawodniczką najmłodszą w turnieju była Zuzanna Mardosz z Cichawy, a zawodnikiem najmłodszym Dawid Tomkowski z Czchowa.
  13. Najlepsi zawodnicy w grach indywidualnych i deblu otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe, słodycze i dyplomy, a zawodnicy najmłodsi nagrody rzeczowe, które w imieniu organizatora wręczał Prezes Małopolskiego TKKF Leszek Tytko. Ponadto wszyscy zawodnicy uczestniczący w zawodach otrzymali napoje (soczki i wodę mineralną).
  14. Sędzią głównym zawodów był Władysław Łopatka z Małopolskiego TKKF, a sędziami prowadzącymi zawody Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek z Krakowskiego OZTS. Pieczę nad sprawnym przebiegiem zawodów osobiście sprawował Prezes małopolskiego TKKF Leszek Tytko.
  15. Zawody przeprowadzono przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.
  16. Turniej przeprowadzono na 11 stołach tenisowych, na których rozegrano 130 partii meczowych.

Uwaga! W dniu 28 kwietnia (niedziela) 2018 roku w dużej hali sportowej KS „Bronowianka” odbędą się XXVII Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym. Serdecznie zapraszamy!