Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

W niedzielę 28 kwietnia 2019 roku w dużej hali sportowej KS „Bronowianka” przy ul. Zarzecze 124 A odbył się XXVII Otwarte Mistrzostwa Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym. W imprezie udział wzięło 170 uczestników, w tym 127 zawodniczek i zawodników (19 dziewcząt i kobiet, 108 chłopców i mężczyzn) oraz organizatorzy, trenerzy, opiekunowie grup i rodzice.

Zawodnicy biorący udział w zawodach reprezentowali następujące kluby, Ogniska TKKF, Szkoły i miejscowości:

GOK Charsznica, SP Szczucin, Żabno, MOKSiR Czchów, ULKTS Jaroszowiec, PKS „Porta”, Stowarzyszenie „Siemacha”, TKKF „Sokół” Brzesko, UKS „Victoria” Tokarnia, MKS „KSOS”, Mościce, Tarnów, Marszowice, Wierzchosławice, TKKF „Delfin”, TKKF „Apollo”, Rząska, TKKF Dobczyce, Wadowice, Więckowice, Koźmice, Wrząsowice, Zbydniowice, Świątniki, Kraków i okolice.

Mistrzostwa przeprowadzono w kategorii kobiet i mężczyzn systemem do dwóch przegranych i w grupach, w zależności od ilości zawodników w danej grupie, w następujących grupach wiekowych:

I. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Aleksandra Karolczuk (GOK Charsznica), miejsce II zajęła Urszula Jambur (GOK Charsznica), a III Aleksandra Foszcz (Siemacha).

II. W grupie dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Patrycja Brzęk (MOKSiR Czchów), miejsce II zajęła Patrycja Michalik (PKS „Porta”), III Julia Hanusiak (UKS Victoria), a IV Oliwia Mirek (UKS Victoria).

III. Wśród kobiet 16-60 lat zwyciężyła Grażyna Zielińska (Kraków), miejsce II zajęła Joanna Piątek (GOK Charsznica), III Monika Foszcz (Kraków).

IV. W kategorii kobiet 60+ zwyciężyła Magdalena Łapińska (Kraków), miejsce II zajęła Jolanta Więckowska (Kraków).

V. Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Jan Hanusiak (UKS „Victoria” Tokarnia), miejsce II zajął Mikołaj Matyasik (Siemacha), III Kacper Kostrzewa (MOKSiR Czchów),a IV Dominik Karwasiński (Brzesko).

VI. W grupie chłopców 11-15 lat zwyciężył Artur Ostrowski (Żabno), miejsce II zajął (Jakub Gardoń KSOS), III Michał Szostak (Nieznanowice), a IV Andrzej Nieć (MOKSiR Czchow).

VII. W kategorii mężczyzn 16-40 lat zwyciężył Mateusz Pęczek (KSOS), miejsce II zajął Dominik Wojdyła (Koźmice), III Dominik Gajewski (Mędrzechów), a IV Grzegorz Winkler (Mędrzechów).

VIII. W grupie mężczyzn 41-60 lat zwyciężył Mariusz Bochenek (Kraków), miejsce II zajął Marek Stoszko (Wierzchosławice), III Jan pasieczny (KSOS), a IV Wojciech Wójtowicz (Tarnów).

IX. Wśród mężczyzn 60+ zwyciężył Wiesław Rygiel (Kraków), miejsce II zajął Tomasz Opioła (Mędrzechów), III Stefan Flak (Kraków), a IV Włodzimierz Michałowski (Rząska).

X. W grach deblowych zwyciężyła para: Wojdyła –Jedynak), miejsce II zajęła para: Zielińska-Wójtowicz, III para: Woliński – Gajewski, a IV para: Stoszko-Stoszko.

XI. Najmłodszą zawodniczką Mistrzostw była Aleksandra Foszcz (Siemacha), a zawodnikiem najmłodszym Adrian Niewiara(GOK Charsznica).

XII. Za miejsca I-III w każdej kategorii i grupie wiekowej zawodnicy otrzymali okolicznościowe statuetki, medale i dyplomy. Za zajęcia IV miejsc zawodnicy otrzymali upominki rzeczowe, dyplomy i słodycze. W grach deblowych za miejsca I-IV najlepsze pary otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy. Najmłodsza zawodniczka i zawodnik najmłodszy otrzymali pamiątkowe statuetki, upominki rzeczowe i dyplomy. Ponadto wszyscy zawodnicy Mistrzostw otrzymali słodycze i napoje (dzieci i młodzież soczki, a dorośli wodę mineralną).

XIII. Mistrzostwa przeprowadzono przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

XIV. Sędzia głównym Mistrzostw był Władysław Łopatka z Małopolskiego TKKF, a prowadzącymi zawody sędziowie Krakowskiego OZTS Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek. Nad sprawnym przebiegiem Mistrzostw osobiście pieczę sprawował Prezes Małopolskiego TKKF pan Leszek Tytko, który dokonał otwarcia imprezy i wręczał nagrody najlepszym zawodnikom.

Uwaga! Najbliższy turniej z cyklu „Grand Prix” Małopolskiego TKKF „Lato 2019” odbędzie się we wrześniu br. Dokładny termin podamy na stronie internetowej Małopolskiego TKKF: www.tkkf.com i na facebooku: www.facebook.com/CylkTurniejowTenisStolowy4PoryRoku