W dniu 9 grudnia 2017 roku w dużej hali sportowej KS „Bronowianka” przy ul. Zarzecze 124 A odbył się Wojewódzki Finał cyklu otwartych turniejów „Grand Prix” Małopolskiego TKKF w tenisie stołowym. Łącznie w Finale Wojewódzkim udział wzięło 125 uczestników, w tym 82 zawodników i  zawodniczek. W grach pojedynczych udział wzięło 70 osób, w tym 18 dziewcząt i kobiet, które reprezentowały następujące kluby sportowe, ogniska TKKF, instytucje i miejscowości: „Wisła” Rząska, TKKF „Delfin”, „Siemacha”, ULKTS „Jaroszowiec”, PKS „Porta”, UKS „Victoria” Tokarnia,  MKS KSOS Kraków,  Nowy Targ, Dąbrowa Tarnowska, Bieńkowice, Małec, LO Miechów, „Polonia” Wilczkowice,  „Q Team” Kraków, Tyniec,  Marcyporęba, MDK Kraków,  SP Szczucin,  TKKF „Apollo”, Żabno, Radłów, Dobczyce, Kraków, Rząska.

Zawody przeprowadzono w kategorii mężczyzn i kobiet w następujących grupach wiekowych: do lat 10, 11-15 lat, 16-60 lat i powyżej 60 lat. Rozegrano również turnie par deblowych w kategorii „open”.  W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych uzyskano następujące wyniki:

I. Wśród dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Kaja Konstantyn (KSOS), miejsce II zajęła Karolina Utylska, a III Maria Utylska (wszystkie KSOS).

II. W grupie dziewcząt 11-15 lat zwyciężyła Aleksandra Banyś (ULKTS Jaroszowiec), miejsce II zajęła Emilia Borowiecka (ULKTS Jaroszowiec), III Julia Hanusiak („Victoria” Tokarnia), a IV Katarzyna Jurczak („Victoria” Tokarnia).

III. W kategorii Kobiet 16-60 lat I miejsce zajęła Joanna Piątek (LO Miechów), a II Agata Swatowska (MDK Kraków).

IV. W grupie kobiet 60+ zwyciężyła Małgorzata Szegiera (Kraków), miejsce II zajęła Elżbieta Lis (Kraków), a III Ilona Grabowska (Kraków).

V. Wśród chłopców do lat 10 zwyciężył Adrian Niewiara (ULKS Jaroszowiec), miejsce II zajął Kornel Utylski (KSOS), III Paweł Piróg (Siemacha), IV Kosma Kamiński (PKS „Porta”).

VI.W grupie chłopców 11-15 lat zwyciężył Bartłomiej Wojas (Siemacha), miejsce II zajął Grzegorz Kuć (Siemacha), III Bartłomiej Gala (Siemacha), IV Dawid Gala (Siemacha).

VII. W kategorii mężczyzn 16-60 lat zwyciężył Jacek Gratkowski (Nowa Huta), miejsce II zajął Stanisław Dąbroś (Dąbrowa Tarnowska), III Marek Biesaga (Q Team), a IV Damian Jedynak („Polonia” Wilczkowice).

VIII. W grupie wiekowej mężczyzn 60+ zwyciężył Aarne Puu (Kraków), miejsce II zajął Włodzimierz Michałowski („Wisła” Rząska, III Jerzy Szatkowski (Nowa Huta), a IV Tadeusz Głąb (Nowa Huta).

IX. W grach deblowych zwyciężyła para: Kuć Grzegorz – Dawid Gala, miejsce II zajęła para: Bartłomiej Wojas – Bartłomiej Gala, III: Jerzy Szatkowski – Jacek Gratkowski, a IV: Aarne Puu – Szymon Pieprzyk.

X. Zawodniczką najmłodszą Wojewódzkiego Finału była Karolina Utylska (KSOS), a zawodniczką najstarszą Ilona Grabowska (Kraków). Najmłodszym zawodnikiem był Karol Domas („Victoria” Tokarnia), a zawodnikiem najstarszym Tadeusz Głąb (Nowa Huta).

XI. Najlepsi zawodnicy w grach pojedynczych i deblu otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy. Ponadto wszyscy uczestnicy Finału do lat 15 otrzymali czekoladowe mikołajki oraz napoje tonizujące, ufundowane przez sponsora.

XII. Zgodnie z regulaminem Cyklu Otwartych Turniejów „Grand Prix) Małopolskiego TKKF pamiątkowe puchary i dyplomy w klasyfikacji za najliczniejszy udział w pięciu turniejach „Grand Prix” w roku 2017 otrzymały ekipy: I miejsce MKS KSOS Kraków, II miejsce PKS „Porta” Kraków, a III „Victoria Tokarnia”. Dyplom za IV miejsce otrzymała reprezentacja Szkoły Podstawowej w Szczucinie. Również zgodnie z Regulaminem nagrody za udział we wszystkich pięciu turniejach „Grand Prix” otrzymali: Joanna Piątek, Karol Zieliński, Szymon Pieprzyk, Aarne Puu, Jerzy Szatkowski i Tadeusz Głąb.

XIII. Obsługę sędziowską i prowadzenie zawodów zabezpieczali: Władysław Łopatka (Sędzia główny) z Małopolskiego TKLKF oraz Józef Mierzwa i Andrzej Wieczorek (Krakowski OZTS). Nad sprawnym przebiegiem zawodów osobiście piecze sprawował Prezes Zarządu Wojewódzkiego Małopolskiego TKKF – Leszek Tytko, który wręczał nagrody najlepszym zawodnikom i wyróżnionym zespołom.

XIV. Zawody przeprowadzono przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Zawody przeprowadzono na 16 stołach tenisowych, na których rozegrano 131 gier.

W trakcie zawodów panowała przyjazna, koleżeńska atmosfera.