W dniu 04.08.2018 r. na boiskach do siatkówki plażowej KS Wanda w Krakowie odbyły się eliminacje strefy Kraków XV Mistrzostw MTKKF w siatkówce plażowej. Głównym organizatorem było Małopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej – Zarząd Wojewódzki w Krakowie przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego.

                W eliminacjach rozgrywanych równocześnie na 2 boiskach wzięło udział 9 par (7 męskich i 2 kobiece). Mężczyźni grali systemem brazylijskim a, kobiety rozegrały mecz o I miejsce (3 sety).

Klasyfikacja końcowa wśród kobiet:

I miejsce    – Grabska Justyna/Szczepaniak Urszula

II miejsce   – Barbaszewska Julia/Perkosz Mariola

Klasyfikacja końcowa wśród mężczyzn:

I miejsce    – Piwowarczyk Paweł/Kurenda Konrad

II miejsce   – Dudek Bartosz/Siemiński Andrzej

III miejsce – Młynarczyk Maciej/Dutkiewicz Mateusz

IV miejsce – Popek Sebastian/Jezierski Paweł

                      Trzy zwycięskie pary mężczyzn i dwie kobiet z rąk Prezesa Małopolskiego TKKF Pana Leszka Tytko otrzymały statuetki, upominki i okolicznościowe dyplomy.

                      Dwie zwycięskie pary kobiet i mężczyzn reprezentować będą strefę krakowską w Finale XV Mistrzostw Małopolskiego TKKF, który rozegrany zostanie 26 sierpnia br. w Krakowie na obiektach KS „Wanda”. Finał odbędzie się z udziałem najlepszych par z dziesięciu stref: Dobczyce, Pcim, Gorlice, Mszana Dolna, Nowy Sącz, Nowy Targ, Rabka, Tarnów, Wolbrom i Kraków.

                      Zawody koordynował Pan Leszek Tytko, a obsługę sędziowską zapewnili: Sonia Kowal, Piotr Filipek i Bogdan Suchani. Za obsługę techniczną odpowiedzialna była Katarzyna Oleksy i Tadeusz Kowalczyk.