Szanowne Koleżanki i Koledzy!

 

Mija kolejny miesiąc walki z pandenią. Choć następuje powolne złagodzenie obostrzeń, dalej nie możemy wykonywać żadnych konkretnych działań w zakresie dokończenia naszej siatkarskiej zabawy. Zasięgnąłem sporo opinii urzędów, dyrektorów szkół, dyrektorów obiektów sportowych, niektórych kapitanów zespołów co do możliwości dokończenia ligi. Większość opinii jest zgodna, że w obecnej sytuacji i w tych warunkach dokończenie ligi jest praktycznie niemożliwe. Argumentacja jest prosta:

 

  1. Większość naszych zespołów korzysta z sal gimnastycznych, gdzie na co dzień prowadzone są zajęcia dydaktyczno-opiekuńcze dla dzieci klas I-III. Wejście grupy sportowej w godzinach wieczornych wiąże się z koniecznością odkażenia obiektu po zajęciach przed kolejnymi zajęciami dla dzieci. Są to dodatkowe koszty dla szkół i możliwość zakażenia dzieci. Ponadto w miesiącu czerwcu mają odbyć się matury i egzaminy ośmioklasistów (ubywają kolejne terminy).
  2. Hale sportowe np. 3 sektorowe mogą przyjąć ograniczone ilości uczestników (32) plus trenerzy i to w dodatku pod określonymi warunkami.
  3. Spora grupa siatkarzy od kilku tygodni wyszła na plażówkę.

 

Na dokończenie II rundy potrzeba 7-8 tygodni jeśli warunki pozwolą, a jeśli się to nie uda to propozycja jest następująca:

– zakończenie danej ligi po I rundzie i wyłonienie zwycięzców i spadkowiczów.

– wyłonienie zwycięzców i spadkowiczów poprzez sumę dotychczas uzyskanych punktów i podzielenie ich przez ilość meczy.

– zagrać na otwartych boiskach.

– dokończyć w formie turniejów itp.

– przesunąć dokończenie ligi na wrzesień (choć będzie to trudne ze względu na brak studentów i problemy z wynajęciem hal).

 

Chciałbym poznać Wasze stanowisko choć zdaję sobie sprawę, że jest to trudne na ten trudny czas. Ostateczną decyzję podejmiemy do końca maja.

 

Drugą kwestią jest zawieszenie strony małopolskiej ligi ze względu na upadłość firmy, która przez 18 lat prowadziła stronę na swoim serwerze. Wszystkie dane zostały przekazane na serwer do tarnowskiego TKKF, który ma problem z ich odczytaniem i zainstalowaniem. Dlatego zwracam się z zapytaniem i prośbą o pomoc naszych siatkarzy – informatyków, programistów w przywróceniu strony.

 

Będę wdzięczny za odpowiedź do czwartku w tych dwóch kwestiach.

 

Łączę pozdrowienia
Leszek Tytko
Prezes Małopolskiego TKKF

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu
Honorowy Patronat – Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego